Krepšelis
Jūsų krepšelis tuščias
 
Populiariausi
 

Kaip išsirinkti teleskopą?

Patarimai pradedantiesiems, kaip pasirinkti teleskopą

Teleskopo skersmuo

Svarbiausias teleskopo parametras yra skersmuo - kuo jis didesnis, tuo daugiau šviesos surenkama ir matoma daugiau objektų, jie yra ryškesni. Nekreipkite dėmesio, kiek kartų teleskopas didina vaizdą, kuo daugiau didinsime - tuo vaizdas bus tamsenis, blogesnės kokybės ir labiau drebės, bus ribojimas matymo laukas. Bet kokiu atveju, didinimas priklauso ir nuo naudojamų okuliarų, ne tik nuo teleskopo vamzdžio. Mūsų parduodamų teleskopų komplektuose būna po kelis okuliarus, kuriais galėsite išgauti tiek didesnį didinimą, tiek mažesnį, platesniam matymo laukui.

Teleskopo konstrukcija

Populiariausios dvi teleskopų konstrukcijos - refraktorius (lęšinis) ir reflektorius (veidrodinis).

Refraktorinis teleskopas renka šviesą lęšio pagalba, tai paprasta konstrukcija, rekomenduojama pradedantiesiems. Šie teleskopai dažniausiai tinka ir stebėti gamtą.

Reflektorinis teleskopas renka šviesą veidrodžio pagalba. Šaltu metu jiems reikia laiko atvėsti iki lauko temperatūros, netinkami stebėti gamtą, nes apverčia vaizdą. Rekomenduojami didesnio skersmens. Pradedantiesiems siūlome šį nedidelį reflektorinį teleskopą su stabilia montuote bei standartine okuliarų įvore, taigi galėsite įsigyti papildomų okuliarų, filtrų, kameros laikiklių ir kt.

Kiti parametrai

Renkantis teleskopą, kainuojantį iki 100-200 eurų, tiesiog pirkite didžiausio skersmens, kuris išeina už tokią kainą. Visi kiti priedai ir kokybė bus panašūs.

Mūsų rekomenduojami teleskopai:

Rekomenduojame šiuos modelis:

optimalus - 80 mm skersmens teleskopas-refraktorius su ekvatorine montuote

šis teleskopas yra didelio skermens, nebrangus, nedidelių gabaritų, todėl labai patogu naudoti mieste, kadangi jį surinktą galima išsinešti vienu kartu, telpa automobilio bagažinėje ar ant galinės sėdynės. Net ir turint didesnį teleskopą jį galima naudoti greitiems stebėjimams. Jis yra šviesus, todėl tinka fotografijai, su specialiu priedu galima naudoti kaip veidrodinio fotoaparato objektyvą. Tinkamai pastačius montuotę, užtenka sukti vieną rankenėlę, kad teleskopas sektų dangaus objektus jiems bėgant iš matymo lauko dėl žemės sukimosi. Turi standartinę okuliarų įvorę, todėl galima įsigyti kokybiškesnių okuliarų, kas smarkiai pagerina vaizdo kokybę.

taupiems - 76 mm skersmens teleskopas - reflektorius su dobsono montuote

šis teleskopas yra nedidelis ir patogus, turi stabilią montuotę (ji statoma ant stalo ar kėdės, tačiau yra stabilesnė nei pigūs trikojai). Dėl gražaus dizaino puikiai tinka dovanai, taip pat greitiems stebėjimams, kelionėms, neužima daug vietos namie. Turi standartinę okuliarų įvorę, todėl galima įsigyti kokybiškesnių okuliarų, kas smarkiai pagerina vaizdo kokybę.

norintiems stebėti gamtą -  Monoklis 60/360 - stebėti gamtai, dangui, medžioklei ir kt.

monoklis tinka tiek stebėti dangų, tiek gamtą. Iš esmės tai refraktorinio tipo teleskopas, pritaikytas patogiai nešiotis. Komplekte yra dėklas nešiojimui, sudedamas stovelis, puikiai tinka tiek besidomintiems astronomija, tiek norintiems stebėti gamtą, mėgstantiems keliones. Pridedami okuliarai tinka ir teleskopams, monokliui taip pat tinka standartiniai teleskopų okuliarai.